Vyhledávání

Staň se fanouškem

Zde vkládejte povídky

Datum: 15.04.2009

Vložil: kate666

Titulek: Kdo se chce schladit?

Tomuto příběhu vdechnulo život hned několik pojmů: noc - Štědrý večer - pohled z okna - sněžení - myšlenky - nostalgie - ticho...skvělá atmosféra pro psaní :o). Tak a už je jasný také význam toho titulku :o).

Jeho "datum narození" patří mezi ty pod názvem "mladší doba tvořivá".


Štědrý den – den otvírání srdcí

…je Štědrý den večer. Ježíšek navštívil i nás a přinesl onu zvláštní atmosféru schovanou do několika záhadně vyhlížejících balíčků, žárovek na vánočním stromečku či vůně oříšků a cukroví nebo ve tvářích těch, co jsou momentálně nejblíž.

Sedím za oknem. Pozoruju zmrzlé peříčka sněhových vloček. Tak nádherně se lesknou ve světle pouličních lamp. Dopadají na zem s naprostou lehkostí a pozvolna zahalují celou krajinu do jasně bílého kabátu. Všechno vypadá dokonale.

Ve tvářích všech se značí klid a spokojenost, dokonce jsme se nečekaně dočkali i té nadílky v podobě sněhu, ale přesto občas v myšlenkách odběhnu někam jinam – za těma, kteří tento den slaví v jiné části země, s jinýma lidma a v jiném prostředí. Za těma, které považuju za opravdu blízké a hlavně za někým, kdo je mi vážně hodně blízký. Je to někdo, koho vlastně dodnes moc neznám. Někdo, s kým se setkávám na netu, v SMS-kách, ale od jisté doby i v tajných zákoutích mysli a ve snech. Někdo, koho nemůžu vídat kdykoli se mi zachce, ale přesto mě provází každý den – od rána do večera. Někdo, kdo mě nesmírně přitahuje a nedokážu říct, čím a proč.

Je to holka, která mi svedla poplést hlavu, otevřít a znovu probudit moje láskou zjizvené srdce a způsobit to, co se dlouho nikomu jinému nepovedlo. Beruško, ano, jsi to ty – to světlo, které mi otevřelo oči,..ten klíč, který odemkl v srdci krásný svět,..to slunce, co svítí i v tmavých momentech života.

Jsi ta, která mi dovoluje znovu žít, chodit 5 cm nad zemí, proplouvat ulicemi se závojem zasněnosti přes obličej,..prostě jsem znovu pocítila, jaké to je být s někým pořád i bez jeho přítomnosti…a děje se to s příchodem TEBE! Jsem strašlivě moc zaláskovaná! Děsí mě to, ale zároveň i neuvěřitelně moc naplňuje. Nepřeju si toho tolik jako to, aby tohle vydrželo opravdu dlouho a přerostlo to v něco mnohem hlubšího, pevnějšího a krásnějšího.

Jsi někým víc, než se může zdát a právě s tebou chci prožít kousek nebo i kus tohoto života, věnovat svůj čas, lásku, pochopení, zažít světlé i temné chvilky – chci Tě poznat v dobrém i zlém a pochopit Tvou pravou podstatu. Chci si tebou být jistá. Chceš to i ty? To a ještě mnohem víc?...